• +90 (530) 512 39 69
  • info@estesummit.com
  • Şehremini Mah. Necip Asım Sk. No:22, Fatih/İstanbul

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi yöntemi(Direct Hair Implant) kesilmeden, iz olmadan yapılmaktadır.

Ekim yapılırken kullanılacak olan saç kökleri(greft) ense kısmından toplanırken, diğer saç köklerine zarar verilmemektedir. Özel kalem sayesinde, toplanan saç kökleri kanal açılıp aynı anda ekilerek doğala en yakın şekilde bölgeye yerleştirilir ve bu sayede hızlı şekilde iyileşme gerçekleşir.

DHI Saç Ekimi işlemi doğrudan saç ekimi anlamına gelmektedir. Bu işlem tecrübeli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. DHI tehniği, choi denilen bir kalem ile greftler alınır ve tekrardan aynı kalem ile saçsız bölgeye direk ekilir.

DHI tekniği ile işlemde kısaltılmış olmaktadır. Bu şekilde hastayı da yormadan daha kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Bu şekilde hem hızlı hem kaliteli sonuçlar elde edilebilir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimine karar verdikten sonra uzman danışmanlarımızla konuşabilirsiniz. Öncelikle saç ekim merkezinde bulunan özel cihazlar ile saç analiziniz yapılır. Kliniğimizde bulunan özel cihazlar sayesinde, saçınızın yoğunluğu ölçülür ve ekilecek saç teli sayısına(greft) karar verilir.

Saç ekimi yapılırken lokal anestezi uygulanır ve acı hissetmemeniz sağlanır. DHI saç ekiminde ekilecek saçlar ense veya kulak arkası kısımlardan toplanır. Yapılan işlem sırasından ekilecek olan bölgede delik açılmadan, özel kalem sayesinde ekim gerçekleştiriliyor. Bu sayede hızlı ve doğala en benzer şekilde sonuç alınmış olmaktadır.